فروشگاه جامع تحقیقات و مقالات دانشجویی

محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

توجه دانشجویان ودانش اموزان و افرادی که قصد خرید دارند و ایمیل ندارند برای خرید میتوانند ایمیل مدیر فروشگاه را به آدرس sellfile221@gmail.com وارد کنند و با این ایمیل و شماره تلفن خودتون اقدام به خرید کنید

تحقیق درباره حضرت ابراهیم 19 ص

تحقیق درباره حضرت ابراهیم 19 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

 

فرمت فایل: WORD

 

نوع فایل : doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

 

 

تعداد صفحات : 19 صفحه

 

 قسمتی از متن  doc :

 

 

 بيان فضايل و مكارم اخلاق و نامهاي جليل و نقش نگين حضرت  ابراهيم (ع)

به سند وعتبر از حضرت موسي بن جعفر (ع) منقول است كه حضرت ابراهيم عليه‌السلام متيظ و آگاه شد به عبرت گرفتن بر معرفت حق تعالي و احاطه كرد دلايل او بعلم ايمان بخدا و او پانزده ساله بود. و از حضرت رسول (ص) منقول است كه اول كسي را كه او در قيامت بخوانند من خواهم بود پس از جانب راست عرش خواهم ايستاد و حلة سبزي از حله‌هاي بهشت در من خواهند پوشانيد پس پدر ما ابراهيم (ع) را خواهند طلبيد و از جانب راست عرش در ساية عرش باز خواهد داشت و حلة سبزي از حله‌هاي بهشت در او خواهند پوشانيد پس منادي از پيش عرش ندا خواهد كرد :

نيكو پدريست پدر تو ابراهيم و نيكو برادري است برادر تو علي. و به سند معتبر از موسي بن جعفر (ع) منقول است كه حقتعالي از هر چيز چهار چيز اختيار فرموده است : از پيغمبران براي شمشير و جهاد اختيار فرموده است ابراهيم و داوود و موسي و مرا، و از خانه آبادها چهار خانة آباده را اختيار فرموده است چنانچه در قرآن مجيد است كه خدا برگزيد آدم و نوح و آل ابراهيم و آل عمران را بر عالميان.

از حضرت اميرالمؤمنين (ع) منقول است كه ابراهيم (ع) از پيغمبراني است كه ختنه كرده متولد شدند و اول كسي بود كه امر فرمود مردم را بختنه كردن.

و بسند معتبر از اميرالمؤمنين (ع) منقول است كه ابراهيم (ع) اول كسي بود كه مهماني كرد و اول كسي بود كه موي سفيد در ريش او بهم رسيد پرسيد اين چيست؟ وحي باو رسيد كه اين وقار است در دنيا و نور است در آخرت. بدانكه حق تعالي در چند موضع از قرآن مجيد فرموده است : اخذ كرد خدا ابراهيم را خليل خود ( و خليل يار و دوستي را گويند كه هيچگونه خلل در شرايط دوستي نكند ) و در سبب آنكه حق تعالي او را خليل خود گردانيد احاديث بسيار وارد شده است از آنجمله : به سند معتبر از حضرت رضا (ع) منقول است كه خدا براي آن ابراهيم (ع) را خليل خود فرموده كه هيچكس از او چيزي سؤال نكرد.

به سند صحيح از حضرت صادق (ع) منقول است كه آن حضرت را خدا براي اين خليل خود گردانيد كه سجده بر زمين بسيار مي‌كرد. به سند معتبر از حضرت امام علي‌النقي (ع) منقول است كه براي اين او را خليل خود گردانيد كه بسيار صلوات بر محمد و آل محمد (ص) مي‌فرستاد. از رسول خدا (ص)  منقول است كه ابراهيم (ع) را خدا خليل خود نگردانيد مگر براي طعام خوارانيدن به مردم و نماز كردن در شب در هنگاميكه مردم در خواب بودند. مؤلف مي‌گويد : در ميان احاديث منافاتي نيست و آن حضرت را حق تعالي خليل خود گردانيد براي انكه به مكارم اخلاق بشريه همگي آراسته بود و در هر حديث بعضي از آنها كه مدخليت عظيم در خلت داشته براي ترغيب خلق بمثل آن بيان فرموده‌اند.

به سند معتبر از امام محمد باقر (ع) منقول است چون خدا ابراهيم (ع) را خليل خود گردانيد بشارت خلت را ملك موت آورد بصورت جواني سفيدرو كه دو جامة سفيد پوشيده بود و از سرش آب و روغن مي‌ريخت چون ابراهيم خواست داخل خانه شود ديد كه او از خانه بيرون مي‌آيد، ابراهيم مردي بود بسيار با غيرت و چون پي كاري مي‌رفت در را مي‌بست و كليد را با خود برمي‌داشت، پس روزي پي كاري بيرون رفت و در را بست چون برگشت و در گشود ناگاه مردي را ديد كه ايستاده است در غايت حسن و جمال! او را غيرت از جا بدر آورد گفت : اي بندة خدا كي ترا داخل خانة من كرده است؟ گفت : پروردگار خانه مرا داخل خانه كرده است! فرمود : پروردگارش حق است از من، پس تو كيستي؟ گفت : ملك موتم!


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file19_1860479_2676.zip29.5k

نظرسنجی

کدام نوع از فایل های زیر مورد نیاز شماست